PhDr. Jarmila Tomková

Psychologička, terapeutka a lektorka

   +421 (0) 918 122 216

   tomkova.viasua@gmail.com

   Skype: viasua

   Pôsobí najmä: Bratislava

 

Je psychologička, absolvovala dlhodobý výcvik v systemickej psychoterapii, ktorú využíva v práci s klientmi, aj v tvorení inovatívnych prístupov prevencie a vzdelávania. Má skúsenosti ako výskumníčka, školská psychologička, terapeutka, konzultantka občianským združeniam v oblasti prevencie negatívnych fenoménov.

Založila a vedie o.z.ViaSua, kde pracuje terapeuticky s jednotlivcami, pármi aj rodinami; hlavne naratívnym prístupom. Venuje sa práci s identitou, destigmatizácii, rozpúšťaniu zranení a traumy, podpore kompetencií a zdrojov. Tak v terapii ako aj v prevencii vsádza na vytváranie a posilnenie tých príbehov, ktoré môžu konkurovať príbehom problémovým.

> ŽIVOTOPIS

 


Mgr. Kamila Martinková

Personalistka, terapeutka a lektorka

   +421 (0) 918 383 639

   martinkova.kamila@gmail.com

   Skype: …..

   Pôsobí najmä: Bratislava

 

Absolventka odboru Sociálna a pracovná psychológia. Aktuálne  navštevuje dlhodobý výcvik v systemickej psychoterapii, ktorú využíva v práci s klientmi v súkromnej praxi a zároveň pri práci v medzinárodnej korporácii, kde má skúsenosti ako manažérka, lektorka mäkkých zručností formou zážitkového vzdelávania, koordinátorka medzinárodných projektov a personálna konzultantka. V súkromnej praxi terapeuticky pracuje najmä na riešenie orientovaným prístupom s jednotlivcami a pármi.

 

 


Mgr. Dana Žilinčíková

Sociálna poradkyňa, terapeutka, koučka a lektorka

   +421 (0) 907 886 616

  terapeutbb@gmail.com

   Skype: danka.zilincikova

   Pôsobí najmä: Banská Bystrica

 

Je sociálna pedagogička, absolvovala dlhodobý výcvik v systemickej psychoterapii, ktorú využíva v práci s jednotlivcami, ale hlavne rodinami. Dlhodobo pôsobí v organizácií Návrat. Venuje sa vzťahovej väzbe a liečbe ranej traumy, terapii dotykom, liečbe životného príbehu (life story therapy), využitiu piesku v poradenstve, terapii a supervízií. V týchto prístupoch aj vzdeláva. Je mediátorka, supervízorka a sociálnoprávna poradkyňa.
> ŽIVOTOPIS

 


Mgr. Martina Marečáková Machovská

Psychologička, terapeutka a lektorka

   +421 (0) 908 618 375

   marecakova.machovska.viasua@gmail.com

   Skype: machovska.martina

   Pôsobí najmä: Košice

 

Je psychologička, absolvovala dlhodobý výcvik v systemickej psychoterapii, ktorú využíva najmä v poradenstve s deťmi  a dospelými so zdravotným znevýhodnením. Špecializuje sa na prácu s klientmi s poruchami z autistického sprektra a s ich rodinami. Vo svojej práci využíva najmä naratívny prístup. Venuje sa tiež nácviku sociálnych a komunikačných zručností, rodinnej terapii, oblasti rozvíjania vlastných zdrojov a prevencii.

> ŽIVOTOPIS

 


Danielle

Dobrovoľníčka sekcie SKROTIŤ DRAKA

Kto som a prečo som sa rozhodla písať o svojom Drakovi?

Vo svojej podstate som aktívny, veselý a spoločenský človek, no moje strachy mi bránili robiť veci a činnosti, ktoré mám rada. Preto som sa ich po celé roky chcela zbaviť, nevediac, že to, čo treba urobiť pre to, aby odišli, je naopak nechať ich tam.
Som 29 ročná žena , ktorá sa rozhodla po dlhých rokoch bojovania s úzkosťou s ňou skamarátiť. Z veľkej časti sa mi to už podarilo a rozhodla som sa o tom napísať hlavne preto, aby ste vedeli, že je to možné, aj keď ja sama som tomu tiež kedysi neverila.

Čo ma o tom presvedčilo?

Kedysi som verila, že jediná moja možnosť sú lieky. To bola jedna z mojich najväčších istôt. Raz mi môj psychiater povedal, že by mi pomohla psychoterapia. No ja som mu, po zlej predošlej skúsenosti, veľmi neverila. Až mi jedného dňa do života vstúpila naratívna terapeutka, psychologička, s ktorou som sa rozhodla to skúsiť. Nemohla som urobiť lepšie.

 

Klára KLF Kusá

Dobrovoľníčka sekcie SKROTIŤ DRAKA

Som…
…človek, druh kultúrno-umelecký, dve nohy, dve ruky, vlasov tak akurát, myšlienok priveľa, blízkych ľudí primálo. Okrem toho píšem, maľujem, dizajnujem, pozerám filmy, chodím do kaviarní (kvôli príjemnej atmoške a káve).

Nuž a keď ma chytí oná náladovosť, snažím sa svojho draka skrotiť. Okrem toho na Fejsbúkovej stránke Psychiatria nie je na hlavu ľudí s týmito drakmi zoznamujem. Je ich totiž obrovské množstvo a mnohé z nich sú v spoločnosti vnímané negatívne.

V špeciálnom vydaní relácie .fenomény doby, v ktorej bolo zaostrené na psychické choroby a duševné zdravie, sa moderátorka zhovárala o stigme z duševných ťažkostí práve s Klárou, ktorá sa snaží vyvracať mýty o duševných chorobách. Prečo to robí? Aby tí, ktorí čelia psychickým problémom, mohli pocítiť úľavu, prijatie a hrdosť namiesto hanby. Hrdosť za to, akí sú, ako zvládajú ťažké veci, ako sa nevzdávajú.

Andrea Tóthová

Mäkká matka 40-tka, žena so všetkými vlastnosťami, ktoré sa prejavujú podľa potreby a okolností. So šarmom, dôvtipom a duchaprítomnosťou  je lektorkou zážitkových aktivít pre organizácie Živica, Kolobeh života a CZŠ  Narnia. S láskou a väčšinou i v porozumení najčastejšie v role matka 2 vlastných puberťákov (Amélia 14, Viliam, 12) a 1 malej chrumky (Júlia, 1) a macocha 1 získanej puberťáčky (Dominika 12). V civilnom živote hlavne partnerka, dcéra, sestra, sesternica, teta, profesionálne učiteľka i lektorka, priateľka, kamarátka, známa, ex, pre niektorých nepochopiteľná i nepochopená, pre iných vzor. Skrátka: žena, ulica, dlaň, kosť…