AKO IŠLA PLIAGA NA DOVOLENKU

V decembri si zajednáte dovolenku a polroka sa neviete dočkať kým príde ten vytúžený oddych. Mesiace ubiehajú a zrazu zistíte že už o týždeň odchádzate.

Cítite v žalúdku hrču, ste nervózni a zmocní sa vás úzkosť (v mojom prípade má meno Pliaga). Pliaga je ježibaba ktorá ovláda dokonalé zneisťujúce taktiky. Toto sú niektoré z nich :

  • Čo ak na dovolenke budem mať úzkosť?
  • Čo ak budem mať panický záchvat počas cesty?
  • Čo ak sa nám pokazí auto? 
  • Čo ak havarujeme? 

A mnohé iné.. 

Úzkosť vrcholí v deň odchodu. Ako úzkosťou trpiaci človek som sa dlho dovolenkám vyhýbala. Zrejme to je viac ako desať rokov. Ale terapia mi pomohla pozrieť sa na to z iného uhla,  pozrieť sa na úzkosť ako na niečo prirodzené vzhľadom k toľkému minulému vyhýbaniu. 

Umožnila uvedomiť si, že život je za tými jazierkami úzkosti a že keď sa odvážim tie jazierka preplávať, postupne sa z nich stanú malé mláčky. 

Akonáhle som sadla do auta, Pliaga si sadla vedľa mňa a s úžasom sledovala cestu. Na dovolenke som ju vôbec nestretla. 

Zrejme si niekde prenajala jachtu 🙂 

Follow Danielle L:

Dobrovoľníčka sekcie Skrotiť Draka sa rozhodla, po dlhých rokoch bojovania s úzkosťou, sa s ňou skamarátiť. Priviedla ju k tomu vlastná skúsenosť v naratívnej terapii. Z veľkej časti sa jej to už podarilo. Rozhodla sa o tom písať hlavne preto, aby aj ostatní vedeli, že je to možné, keďže ani ona sama tomu kedysi neverila.