ViaSua Centrum systemickej prevencie a intervencie

Sídlo: Továrenská 2584/10, 811 09 Bratislava
IČO: 51044421
DIČ: 2120675051

IBAN: SK1083300000002901314145

 

Kancelária v Bratislave:
Jakubovo námestie 2564/14, 811 09 Bratislava

 

Občianske združenie riadi
PhDr. Jarmila Tomková
0918 122 216
tomkova.viasua@gmail.com
Skype: viasua

Priestor umožňuje:

  • konzultácie s dospelými i deťmi a celými rodinami:
    – má terapeutickcé pieskovisko, kreatívne potreby a detské symbolické a figúrkové kolekcie, dom pre bábiky, hlinu, podnetové karty a pod.
  • prácu projektovú
  • prácu vzdelávaciu a workshopovú pre skupiny do 15 ľudí.

Terapeutické pieskovisko

Využívame aj terapeutické pieskovisko s postavičkami -fantazijnými i realistickými, rozprávkovými hrdinami i zvieratkami. Deti, ale i dospelí, nimi môžu stvárňovať svet, v ktorom sa pohybujú a v sprevádzaní psychoterapeutického rozhovoru ho pretvárať na svet, ktorý si pre seba želajú.

Veľmi účinné býva využitie terapeutického pieskoviska pre riešenie detských ťažkostí v rodinnej terapii (Sandtray therapy). Nejde však o bežnú hru. Deťom sa ťažkosti lepšie darí rozpustiť, ale práve tým, že rodičia sú prítomní a vidia alebo spoluobjavujú, čo skutočne si dieťa pre seba predstavuje a potrebuje. Býva to zážitok pre celú rodinu.

Modelovanie z hliny

Symbolárium : veľký výber symbolických predmetov

Výtvarné pomôcky : pastelky, farby vodové, akrylové, akvarelové i temperové, pastelové kriedy, akvarelové ceruzy, tuš i materiály na koláže. Umývateľná podlaha i pracovný stôl umožňuje sa uvoľniť v tvorivom procese.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parkovanie

  • Platené parkovanie obchodného centra Central, Eurovea (3 hodiny sú zdarma), Karadžičova, Twin City, Autobusovej stanice Mlynské nivy a nových priestorov Autobusovej stanice.
  • Voľné parkovacie miesta v uliciach Starého mesta bývajú problematické.